Hakkımızda

Uzmanlardan en etkili eğitim

Çocuklarımız için en iyi öğrenme ortamını sağlamak için sürekli çalışıyoruz

Eğitim Araçları

Eğlenerek ve oynayarak öğrenmek, paylaşmayı ve yaratıcılığı arttırıyor

Oyunla Öğrenme

Oyunlar ile paylaşmayı ve empati yapmayı öğretiyoruz

Sevgi ve Anlayış

İşbirliği ile oyunlar ve problem çözme öğrenme için en etkili yöntem

Hakkımızda

Kurumumuz Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İstanbul İl Müdürlüğüne bağlı olup, Bahçe içinde, 3 katlı müstakil binada hizmet vermektedir.0-6 yaş arası çocukların  gelişim alanlarını destekleyen fiziksel bir ortam içinde 2003-2004 Eğitim-Öğretim döneminde hizmete girmiştir. Okulumuzda öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı benimsenir. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu olacağı sıcak,sevgi ve güven dolu ortamda bilim ve teknoloji yolunda düşünen ,inceleyen,sorgulayan,kendine  güvenen, etkili iletişim kurabilen modern çağa uyum sağlayabilen,çağdaş, özgür, bağımsız kararlar alıp uygulayabilen, insani değerlere ve doğa bilincine sahip, üreten, milli ve manevi değerlerine sahip çıkabilen bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.  Çocuklarımızın kendilerini özel ve ayrıcalıklı hissetmeleri için çalışırız. Velilerimiz, çocuklarını en az onlar kadar iyi tanıyan ve anlayan deneyimli eğitmenlere emanet ettiklerini bilir, eğitmenlerimiz çocuklarımızın  farklılıklarını, yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışır. Tüm çocukların potansiyellerinin en üst düzeye çıkması öncelikli hedeflerimizdendir.

Eğitim

Eğitim müfredatımız çocukların zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.Kurumumuzun eğitim programında  TC. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Programı’nın yanı sıra aşağıda yer alan programlarda bulundurularak  hizmet verilmektedir.

Sınıflar

Aktiviteler

1) Hikâye Öncesi Etkinlikler:

·         Parmak Oyunu

·         Şiirler

·         Bilmeceler ve  Tekerlemeler

2) Hikâye Anı Etkinlikler:

·         Çocuklar hikâye dinlerken bildikleri sözcüklere yenilerini de katarak kelime dağarcıklarını da geliştirirler.

·         Doğru söylenilen sözcükler yolu ile dili iyi kullanma olanağını elde ederler.

·         Çocuklar hikâye dinlerken ya da anlatırken; birlikte oturma,dinleme,arkadaşlarına saygı,fikir alışverişi yapma gibi alışkanlıklar kazanırlar.

3) Hikâye Sonrası Etkinlikler:

A) Yaratıcı Dramatizasyon: Çocuklara anlatılan bir hikâyenin ya da çocuklar tarafından yaratılan bir hikâyenin onların içlerinden geldiği gibi söz ve hareketlerinin bir arada kullanılarak canlandırılmasıdır.

B) Pandomim:

Yalnız işaret ve hareketlerle oynanan sözsüz oyundur. Çocuklar uygulama sırasında hiç konuşmadan herhangi bir olayı işaretle, el-kol ve vücut hareketleriyle anlatmaya çalışılır.

Sınıflar

Değerler Eğitimi

Okul öncesi eğitimde çocukları tüm gelişim alanlarında desteklemek hedeflenir ve kaliteli bir okul öncesi eğitimde akademik becerilerin yanı sıra toplumsal değerlere de yer verilmelidir.Okul öncesi dönemde kendine güvenme, sorumluluk alma, sorumluluklarını yerine getirme, bir göreve başlama/ görevi tamamlama, takım çalışması, yalan söylememe, nezaket kelimelerini kullanma gibi değerlerin kazandırılması çocuğun tüm yaşamı boyunca kullanacağı becerileri de beraberinde getirir. İyi bir değerler eğitimi çocuğun kişilik gelişimi kadar akademik başarısını da olumlu etkileyecektir.

Ölçme Değerlendirme

Psikoloğumuz tarafından çocuklarımız sınıf ve oyun ortamlarında gözlemlenir.Öğrencilerimize Denver ll Gelişimsel Tarama Testi uygulanır.Değerlendirmeler sonucunda çocukların gelişimlerine yönelik bireysel çalışmalar da yapılmaktadır. ilkokula Hazırlık grubu öğrencilerimiz için METROPOLİTAN Okul Olgunluğu Testi uygulanır.İlkokula başlama ve okul tercihi konusunda velilerimize danışmanlık yapılır. 

Sınıflar
Awesome Image

Kurumumuz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlıdır
Bahçe içinde 3 katlı binada hizmet vermektedir.
0-6 Yaş çocuklara hizmet vermektedir.
2003-04 Döneminde hizmete girmiştir.

Çalışma Saatleri

  • Paz-Cuma07:30-19:00
  • PazarKapalı

İletişim Bilgileri


  • Tunay Sok. NO:17 E
    5 Migros Alt Sokağı - Avcılar
  • (0212) 590 72 05
© 2019 Türk Lions Vakfı. All Rights Reserved. Designed By iletikom